Дешковицький ДНЗ

Методичні рекомендації

Основні розміри столів і стільців для дітей ясельного і дошкільного віку.

Колір маркування

60

36

6-7 років

Стільці повинні бути в комплекті зі столом, а саме однієї групи маркування.

Орієнтовна кількість столів(чисельник) і стільців (знаменник).

Вікові групи

Ясельні

Дошкільні

Перша група раннього віку

Друга  група раннього віку

Перша молодша група

Друга молодша група

Середня група

Старша група

Підготовча

група

Чотиримісні столи

Двомісні столи

1(2*)/4

6(11*)/22

Ж

* - кількість двомісних столів.

Листок здоров’я дітей________групи

Вивчення віршів Т.Г.Шевченка

Протягом року

2

Бесіда «Тарас Шевченко – художник»

Січень 2014

3

Заняття:«Т.Шевченко – поет і художник України»;«Т.Шевченко – співак рідної природи»;

«Біля портрета Т.Шевченка

Лютий – березень 2014

4

Малювання за творами Т.Шевченка:«Тече вода з-під явора»;«Сонце гріє, вітер віє»

Протягом 2014

5

Аплікації за творами Т.Шевченка:«Встала весна»;«Зацвіла в долині»

Протягом 2014

6

Літературна вікторина з ілюстраціями до творів Т.Шевченка

Травень 2014

7

Музичні розваги:«Шевченківське свято»;«Шануємо поета і художника Т.Шевченка»

Березень – квітень 2014

8

Круглий стіл з педагогами «Гортаємо сторінки «Кобзаря»

Лютий 2014

Вихователь-методист

9

Конкурс малюнків «Дитячий «Кобзарик» для дітей 5-6 років

Травень 2014

10

Проведення відкритих занять «Розмова з Кобзарем»

Березень 2014

11

Круглий стіл з педагогами дошкільних навчальних закладів «Вивчаємо Шевченка змалку»

Лютий 2014

12

Свято «Низько вклоняємось тобі, Кобзаре»

Квітень 2014

Вихователі старших груп ДНЗ

13

Конкурс на кращий куточок в групі «Живеш, Тарасе, поміж нами»

Вересень, 2014

МІНІ-МУЗЕЙ  У ДНЗ

Музей - культурно-освітній та науково-дослідний заклад, який здійснює збирання, вивчення, збереження та експонування пам’яток матеріальної і духовної культури, природничо-наукових колекцій тощо.

Типи музеїв є такі: науково-просвітницькі, дослідницькі, навчальні та їхні профілі: історичні, технічні, сільськогосподарські, літературні, меморіальні, краєзнавчі та ін.

Музеї формують у людини особистісне емоційне ставлення до тих чи інших фактів. Основний сенс існування музею – служіння людям, він надає відвідувачам символічний доступ у простір культури.

У кінці 70-х – першій половині 80-х років минулого століття було прийнято низку законів та інших правових актів у галузі охорони і використання пам’яток історії, науки та культури. Вважалося, що поряд із державними музеями важливе місце займають і музеї, які працюють на громадських засадах. Йшлося передовсім про шкільні музеї, що підпорядковувалися органам народної освіти.

Сучасні навчальні заклади (дошкільні, загальноосвітні, вищі) не відмовляються від створення музеїв, музеїв-кімнат, міні-музеїв, керуючись при цьому Положенням «Про музей при навчальному закладі, який перебуває у сфері управління Міністерства освіти і науки України», затвердженим наказом Міністерства світи і науки України 04.09.2006 № 640. Створюються такі музеї з метою залучення учнівської та студентської молоді до вивчення і збереження історико-культурної спадщини  народу, формування освіченої розвиненої особистості та сприяння вихованню в неї патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей  народу.

Багато київських дошкільних навчальних закладів мають повноцінні музеї, досвід застосування в роботі з малюками музейної педагогіки

. На сторінках педагогічних видань усе частіше з’являються  рекомендації з питань облаштування та організації роботи міні-музеїв у дошкільних закладах чи навіть музейчиків у групових приміщеннях. Ідеї щодо їх створення зазвичай належать творчим, компетентним у галузі дошкільної освіти вихователям, методистам, завідувачам ДНЗ.

Зрозуміло, що в умовах дитячого садка неможливо створити експозиції, які повністю відповідали б вимогам музейної справи, та це й не потрібно. Завдання дорослих - не порушуючи інтер’єру закладу, поєднати міні-музей із предметним середовищем дитячого садка чи групи.

Важливою особливістю міні-музеїв як складової розвивального середовища  є участь у їхньому створенні дітей, батьків, педагогів. Дошкільники мають відчути свою причетність до облаштування міні-музею - узяти участь у обговоренні його тематики, по можливості взяти участь у збиранні експонатів, поповнювати експозицію своїми малюнками, виробами, проводити екскурсії для молодших.

Якщо в «справжніх» музеях чіпати нічого не можна, то в таких міні-музеях не тільки можна, а й потрібно! У «звичайних» музеях дитина - лише пасивний споглядач, а тут вона - співавтор, творець експозиції. Такий музей можна відвідувати щодня, переставляючи експонати, беручи їх у руки, розглядаючи...

ЯК ПОВОДИТИСЯ В  МУЗЕЇ

У залах музеїв і виставок малята мають  дотримувати простих правил:

- пересуваючись  залою, не заважати іншим  насолоджуватися творами мистецтва;

- не підходити занадто близько до інших відвідувачів;

- не затуляти спиною картин чи експонатів;

- розмовляти й обмінюватися враженнями тихо;

- уважно оглядати  ті експонати, які найбільш цікаві;

- не судити про побачене за першим враженням, адже при повторному огляді нерідко виникає інше ставлення;

- стримувати свої почуття;

- якщо творчість якогось художника не зрозуміла, не обурюватися і не шукати підтримки своєму обуренню;

- утримуватися від зневажливих висловлень (зауважень) на адресу картин (експонатів) і їхніх авторів;

- раніше, ніж влаштувати обговорення, уважно вислухати пояснення екскурсовода.

Якщо діти оглядають експозицію в супроводі екскурсовода, вони мають

- слухати його пояснення мовчки, не присуваючись до нього занадто близько, щоб не заважати іншим;

- якщо  виникли запитання, поставити їх після того, як розповідь закінчено, або під час паузи в бесіді з екскурсоводом;

- не розмовляти із сусідами, не їсти морозиво, цукерки, не жувати гумку.